iOS developer: огляд професії від Ярослава Вишняка
Для сайту акцент робиться на те, щоб презентувати компанію чи асортимент її продукції, а коли йдеться про розробку мобільного застосунку, то тут насамперед акцент стоїть на тому, як юзер буде ним користуватися. За словами Вишняка, на той момент iOS-розроблення не було прям суперпоширеним, а поріг входу був високий, бо потрібно було мати той же MacOS як середовище. Адвокат — це фахівець у галузі права, який представляє в судах інтереси людей та компаній, а також надає інші види правової допомоги клієнтам. На цьому робота з конкретним застосунком не закінчується — необхідно писати оновлення, додавати нові функції та вносити правки, відповідно до оцінок користувачів.
Сертифікат після закінчення навчання
Може варто задонатити, почати розмовляти українською або допомогти іншим? Пам’ять не пасивна — це активна участь у спільній боротьбі за майбутнє. На шляху в професії Ярослав розповідає, що стикався з багатьма цікавими ситуаціями. Здебільшого вони торкались замовників на фрилансі, котрі поступово змінювали ТЗ, щоби створити клон популярних продуктів на кшталт Instagram, ТікТок, Telegram та інших. «Не пам‘ятаю, щоб тоді були якісь хороші впорядковані курси із Swift, оскільки вона не так давно з‘явилася», — згадує Ярослав.
Де вчитися на iOS-розробника
Ярослав Вишняк закінчив Київський національний торговельно-економічний університет за спеціальністю «Магістр інженерії програмного забезпечення». Переваги саме мобільної розробки — це можливість попрацювати з новітніми крутими технологіями типу ML, AR, різних розумних будинків, технологіями позиціонування і т д. «Тобто постійно з’являються нові сценарії і є нова цікава робота», — говорить Ярослав.
Які навички потрібні iOS-розробнику
Контролювати якість коду, розуміти різні підходи до прототипування архітектури. Повинно бути розуміння про мобільну безпеку та її стандарти. Також Senior повинен мати уявлення про роботу системи та додатків на рівні роботи із залізом, менеджменту https://wizardsdev.com/vacancy/ios-developer/ пам‘яті, знати нюанси системи та інструментарію.
Книги
Серед порад книг, які не стосуються безпосереньо iOS-розробки чи Swift, Ярослав порадив класику типу Чистого Коду, Канбану, що може бути загалом корисним для будь-якого розробника сучасного продукту. Вони будуть корисні всім, як профессіоналам, так і практикуючим розробникам будь-якого рівня. До цього звісно ж додається й знання англійської, яка знадобиться з самого старту кар‘єри. І дуже хорошим плюсом будуть академічні знання про будову та роботу комп‘ютерної техніки. Цінний спеціаліст постійно буде актуалізувати знання, оскільки постійно еволюціонує Swift, iOS та SDK. Наприклад, не так давно з‘явився SwiftUI, який звісно треба вчити.
- Та добрі навички комунікації/пошуку інформації, щоб розвиватись далі.
- Уже повинен могти спланувати повністю розробку додатку, включно CI/CD.
- За словами Ярослава, це дає поштовх для розробника думати, а який функціонал буде більш доцільний, як юзер буде реагувати на ту чи іншу послідовність вкладень та розміщення меню, кольори.
- Здебільшого вони торкались замовників на фрилансі, котрі поступово змінювали ТЗ, щоби створити клон популярних продуктів на кшталт Instagram, ТікТок, Telegram та інших.
- Потрібно постійно тримати руку на пульсі й, за необхідності, вирішувати спірні питання щодо створеного продукту.
Увійдіть, щоб переглянути більше вакансій
- Для сайту акцент робиться на те, щоб презентувати компанію чи асортимент її продукції, а коли йдеться про розробку мобільного застосунку, то тут насамперед акцент стоїть на тому, як юзер буде ним користуватися.
- Після розробки продукту, розробники тестують його, виправляють баги, знову тестують і, якщо все гаразд, розміщують фінальний варіант в AppStore.
- Базовий інструментарій потрібно знати, наприклад UIKit, котрий вміщає в себе основні компоненти користувацького інтерфейсу.
- Серед усіх mobile developers, iOS-розробники — найбільш високооплачувані.
Також мати навички, щоб оцінити ризики та можливу затрату часу. Буде плюсом вміння спілкуватись зі сторонніми розробниками, щоб адаптовувати їх бібліотеки під свої потреби. Буде плюсом знати SwiftUI бо деякі фреймворки уже працюють у декларативній парадигмі. Базовий інструментарій потрібно знати, наприклад UIKit, котрий вміщає в себе основні компоненти користувацького інтерфейсу. Також вміти користуватись середовищем розробки та інструментами тестування, наприклад симулятором. Вибирай свій варіант підписки залежно від завдань, що стоять перед тобою.
- Ярослав Вишняк закінчив Київський національний торговельно-економічний університет за спеціальністю «Магістр інженерії програмного забезпечення».
- Зараз, у продовження серії матеріалів про професії в IT, Ярослав розповів dev.ua про навички, коло обов’язків, рівень зарплат та інші подробиці про iOS-розробника.
- IOS-розробник може мати різний пул обов‘язків залежно від типу проєкту.
- Хоча спочатку в університеті він почав з C++ і Java та мав намір заходити в Android-розроблення.
iOS developer Зарплати
Скористайтеся програмування для новачків нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі. Компанія Apple теж знає про існування ком’юніті, і зі свого боку теж підтримує подібні ініціативи, запрошуючи деяких розробників з України в компанію, щоб вони прочитали якусь лекцію. Наприклад, людина може знати, як писати архітектуру, але не знає, як робити запит на сервер. Хоча в більшості випадків і там, і там робиться контент для якоїсь серверної логіки, але є ряд відмінностей.
Скільки отримує iOS-розробник
Крім того, навіть державні органи теж замовляють розробки мобільних додатків, які зараз вже добре функціонують, наприклад, «Дія» чи «Київ Цифровий». Потім роботу з базовими системними API, роботу із сервером і сторонніми бібліотеками, у процесі розібратись з Human Interface та вміти прототипувати дизайн. Зараз уже починають одразу зі SwiftUI, але я б не радив, бо більшість проєктів досі на Swift, деякі досі на Objective-C. Вхід зі Swift буде складніший за SwiftUI, якщо це ваша перша мова, але потім буде куди легше.